Mamma teljesen megfertőzött ezzel a smoothie-mizériával. Egyébként is régóta kerestem valami optimális reggelire valót – őszintén szólva ritkán kívánom a kenyér-felvágott kombinációt. De a sűrű gyümölcs/zöldség turmix, némi zabpehellyel, korpával, vagy a manapság oly divatos szelénes kalcitonnal (sound good, hm? ) abszolút bejövős lett. A színe és íze mindig a hűtő tartalmához igazodik, lesz majd zöld, de narancssárga is hamarosan ![]()
Az öko és egészségtudatos bevezető után (lesznek majd ilyen italok is ne aggódjatok) ez inkább egy esti darab és alkoholtartalma miatt a felnőtt korosztálynak ajánlom melegen (vagy hidegen akár). Garantáltan elűzi “rosszkedvünk telét”….
Tojáslikőrös turmix
1 banán
3 dl tej
6-8 cl tojáslikőr
1 ek sötét rum
1 vaníliarúd kikapart belseje
ízlés szerint némi méz
A hozzávalókat a turmixgép segítségével összekevertem és felhabosítottam, majd – egy keveset Férjnek is juttatva – elfogyasztottam. Ha valaki melegen szeretné, akkor érdemes a tejet megmelegíteni előtte, én a főtt banán ízét nem szeretem. Az élmény esetleg fokozható némi tejszínhab hozzáadásával….
