A narancs és a szecsuáni bors találkozása

sarga_fagyi

Hol máshol, mint egy fagylaltban. Az elkövető megint Lebovitz, a párosítás pedig tökéletes. Nem is szaporítom tovább a szót, jöjjön a recept.

Narancsos, szecsuáni borsos fagylalt

10 g szecsuáni bors, durvára törve

375 ml tej

375 ml tejszín

200 g cukor

4 narancs

6 tojássárgája

A tejet és a tejszínt megmelegítettem, majd beleszórtam az összetört borsot. A tűzről lehúzva állni hagytam és belereszeltem a narancsok héját is.

1-2 óra pihenő után megint elkezdtem melegíteni. Közben a tojások sárgáit kikevertem a cukorral, majd nagyon óvatosan, sűrűn kevergetve hozzácsurgattam a borsos-narancsos tejet. Az egészet visszatettem a tűzre és sűrű kevergetések mellett krémmé főztem.

Végül a kész krémet teaszűrőn átszűrtem, és a narancsok kifilézett húsát is hozzákevertem (ez már saját újítás). Hűtöttem, fagyigépbe öntöttem és élveztük az eredményt.

N.

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük